Reklama

Reklama

Nie wyrzucaj jedzenia po świętach. Wesprzyj akcję "Podzielmy się"

Zostało ci jedzenie po świętach? Nie wyrzucaj! Weź udział w akcji "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi".

Tradycyjnie w Święta Bożego Narodzenia, w większości polskich domów, stoły uginają się od ogromnej ilości potraw. Niestety zazwyczaj także sporo jedzenia zostaje i nie do końca wiadomo, co można z nim zrobić.

Są jednak ludzie, dla których zima i Święta są bardzo trudnym okresem. I właśnie dla nich - bezdomnych - grupa ludzi postanowiła zorganizować akcję dzielenia się tym, co zostało po świętach.

Akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi" trwa od 26 do 28 grudnia. Organizowana jest przez grupę ludzi PODZIELMY SIĘ, którzy już od 2015 roku zachęcają mieszkańców Polski do tego, aby jedzenie, które zostało im po świętach, oddawali do jadłodajni dla bezdomnych lub ubogich osób.

Reklama

Co zrobić, żeby podzielić się posiłkiem?

Wystarczy wejść na stronę, sprawdzić, czy organizatorzy są obecni w twoim mieście, wypełnić formularz i poczekać na kontakt od osób, które przyjadą odebrać od was nadwyżkę jedzenia.

Organizatorzy zachęcają także do tego, aby zostać wolontariuszem i pomóc im współtworzyć szczytny projekt. Jak zostać wolontariuszem? Czytaj tutaj.

Aby wspomóc akcję możesz także udostępnić informację o niej na portalu Facebook.

Więcej informacji na stronie internetowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy