Reklama

Reklama

Nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył w Biedronce. Musiał zrobić zdjęcie

"Mleko nowym synonimem luksusu?" - zastanawia się na Twitterze Rafał Mundry, ekspert zajmujący się polityką gospodarczą i pieniężną. Opublikował zdjęcia dwóch produktów z Biedronki wraz z cenami. Okazało się, że nabiał w tym wypadku jest droższy od... stuprocentowego soku pomarańczowego.

O tym, że szalejąca drożyzna odciska piętno na cenach popularnych produktów żywnościowych, nie trzeba nikogo przekonywać. Rosnąca od wielu miesięcy inflacja daje o sobie już znać nawet klientom dyskontów zazwyczaj uznawanych za "tanie". Jednak polityka cenowa niektórych z nich może zaskakiwać.

Ceny mleka i soku w Biedronce. Ekonomista zaskoczony podwyżką

Tak się stało w przypadku jednej z bardzo znanych sieci handlowych. Podczas zakupów w Biedronce ekonomista Rafał Mundry mocno się zdziwił, gdy zobaczył na sklepowej półce cenę mleka UHT 3,2 proc. Szczególnie zastanowiła go wartość ostatniej podwyżki.

Reklama

Nie mógł obok tego faktu przejść obojętnie i zrobił zdjęcie telefonem komórkowym. Na umieszczonej w sieci fotografii można zobaczyć etykiety litrowych opakowań mleka i soku pomarańczowego w cenach odpowiednio 3,49 i 3,32 zł za sztukę.

Specjalista porównał tzw. marki własne w ogólnopolskim dyskoncie. "Ceny mleka przebiły ceny soku pomarańczowego" - napisał w mediach społecznościowych. Jednocześnie przytacza dane Głównego Urzędu Statystycznego, który podaje, że mleko w skupie zdrożało w rok o 59 proc., ceny w sklepach w rok podskoczyły o 28 proc., natomiast soków - o 4,9 procenta.

Podwyżki cen mleka. Ekspert ma złe wieści

"Zaskoczyła mnie ta nagła (kolejna) podwyżka mleka. A jak drożeje mleko to za kilkanaście dni, kilka tygodni (zależy od czasu cyklu produkcyjnego) będzie można zauważyć wzrost cen serów, twarogów, jogurtów, masła..." - alarmuje na swoim profilu Mundry.

Wpis eksperta skomentowali internauci. "Mleko bardzo mocno poszło w górę. A jeszcze rok temu dość często była okazja na zakup poniżej dwóch złotych..." - napisał jeden z użytkowników. "Wczoraj litr soku pomarańczowego w Lidlu był za 4,29. Jeszcze niedawno kupowałem po trzy. Naprawdę niedawno" - zauważył inny komentator.

"To prawda, a bez laktozy koło pięciu złotych" - zaznaczył internauta pod zdjęciem mleka. Jeden z autorów opinii podkreślił też wzrost ceny ziemniaków, które w ostatnim czasie "przebijają sufity na targowiskach".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy