Reklama

Reklama

Neumann wezwał Błaszczaka do złożenia dymisji

Platforma Obywatelska chce odtajnienia audytu, który miał dowodzić podsłuchiwania dziennikarzy przez poprzednią administrację. Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie domniemanej inwigilacji dziennikarzy przez policjantów, badających tak zwaną aferę taśmową. Sławomir Neuman wezwał też ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka do złożenia dymisji.

Szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann zarzuca rządowi manipulację informacją w sprawie podsłuchów.

Jeżeli PiS, premier i minister spraw wewnętrznych nie będą chcieli odtajnienia dokumentu, to Platforma Obywatelska będzie wnioskować o zwołanie zamkniętego posiedzenia Sejmu.

Sławomir Neuman wezwał też ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka do złożenia dymisji.

Wyniki audytu

Rzecznik prokuratury Przemysław Nowak poinformował, że audyt przeprowadzony w Biurze Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji nie wskazuje, by funkcjonariusze popełnili przestępstwo.

Reklama

Były już Komendant Główny Policji, inspektor Zbigniew Maj powołał w specjalną grupę, której zadaniem było sprawdzenie, czy policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych, którzy prowadzili śledztwo w sprawie afery taśmowej, inwigilowali dziennikarzy zajmujących się tym tematem.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przeanalizowała raport, przygotowany przez grupę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy