Reklama

Reklama

Neo-Nówka. Senator Kamiński nawiązał do skeczu "Wigilia 2022" podczas obrad

Senator Michał Kamiński w czasie posiedzenia Senatu odniósł się do kontrowersji wokół występu kabaretu Neo-Nówka. Artyści w skeczu "Wigilia 2022" wyśmiewali władzę oraz wyborców partii rządzącej. - Wy robicie nieporównanie większy kabaret z Rzeczpospolitej niż najlepsi kabareciarze - mówił do senatorów PiS Michał Kamiński (Koalicja Polska) w trakcie dyskusji na temat budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Kabaret Neo-Nówka na Festiwalu Kabaretu w Koszalinie, który był transmitowany na antenie Polsatu, zaprezentował skecz "Wigilia 2022". Na scenie członkowie Neo-Nówki - Michał Gawliński, Radosław Bielecki i Roman Żurek - wcielali się w role dziadka, ojca i syna, którzy burzliwie dyskutują o polityce przy świątecznym stole

Artyści z Neo-Nówki mówili ze sceny m.in o inflacji, propagandzie i sytuacji w państwie. Jedna z postaci krytykowała działania rządu oraz wyborców PiS. W skeczu Neo-Nówki nie brakowało wulgaryzmów i ostrych komentarzy. Skecz udostępniony na platformie YouTube obejrzano ponad 4 mln razy.

Reklama

Występ kabaretu Neo-Nówka był szeroko komentowany w mediach społecznościowych również przez polityków. Do burzy wokół skeczu odniósł się na środowym posiedzeniu Senatu wicemarszałek Michał Kamiński (Koalicja Polska). Politycy dyskutowali na temat ustawy o usprawnieniu procesu inwestycyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego. 

O Neo-Nówce w Senacie. Kamiński: Wy robicie nieporównywalnie większy kabaret

- Myślałem, że wasza nienawiść do kabaretu bierze się po prostu z braku poczucia humoru, który - jak wiemy - jest niezbędnym elementem inteligencji - mówił Michał Kamiński, zwracając się do polityków PiS. 

- Ale wasza nienawiść do kabaretu bierze się po prostu z niechęci do konkurencji. Wy robicie nieporównanie większy kabaret z Rzeczpospolitej niż najlepsi kabareciarze - dodał.

- To jest rząd festynu i kabaretu, ale na pewno nie budowy czegoś konkretnego - podsumował Kamiński odwołując się do spotkań promujących inwestycje, w których brał udział m.in minister Horała.

Kabaret Neo-Nówka wystąpił na Pol'and'Rock Festivalu

Kabaret Neo-Nówka wystąpił w środę na Pol'and'Rock Festivalu, imprezie organizowanej przez Jurka Owsiaka. W wypełnionym po brzegi namiocie Akademii Sztuk Przepięknych kabareciarze zagrali m.in skecz "Wigilia 2022"

Kabaret Neo-Nówka. "Wigilia 2022" to nie pierwszy polityczny skecz

Kabaret Neo-Nówka w od lat w swoich skeczach odnosi się do aktualnej sytuacji politycznej. Uszczypliwe komentarze w stronę polityków pojawiały się już w pierwszej wersji skeczu "Wigilia" w 2018 roku. 

Za czasów rządów Platformy Obywatelskiej artyści z Neo-Nówki śmiali się z prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego spotkania z Barackiem Obamą w Waszyngtonie. Prezydentowi "oberwało się" m.in za nieznajomość języka angielskiego. W piosence "Piękne są wczasy w Brukseli" kabareciarze obśmiewali natomiast europosłów. 

Przed laty kabaret Neo-Nówka zaprezentował skecz, w którym parodiował Aleksandra Kwaśniewskiego i jego noworoczne orędzie. Artyści w żartobliwy sposób przedstawili również Chrzest Polski. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy