Reklama

Reklama

Nawoływał do zabijania polityków. Wojciech O. usłyszał zarzuty

Wojciech O., który w sobotę podczas wiecu w Bydgoszczy nawoływał m.in. do zabijania polityków, usłyszał zarzuty. Do prokuratury trafił także wniosek policji o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali w poniedziałek wieczorem znanego patostreamera Wojciecha O., który podczas sobotniego zgromadzenia nawoływał do przestępstw m.in. zabójstw polityków.

We wtorek mężczyzna usłyszał dwa zarzuty.  Pierwszy dotyczy publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa, a drugi wywierania poprzez groźbę wpływu na czynności służbowe organu administracji rządowej. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

"Do prokuratury trafił także wniosek policji o tymczasowe aresztowanie podejrzanego" - poinformowała KWP w Bydgoszczy.

Reklama

Niewykluczone, że 61-latek wkrótce usłyszy kolejne zarzuty dotyczące zniesławienia i gróźb karalnych wobec jednej z posłanek.  

"Skazują się na śmierć"

Wojciech O. w sobotę przemawiał podczas Bydgoskiego Protestu Stop Dyskryminacji Sanitarnej, często wymachując długim kijem.

- Kamraci, to jest kij na poselski ryj. Jeśli oni 1 lutego zagłosują, jak chcą, uchwalą tę ustawę o wojnie domowej, ustawę o kapo. Ta ustawa tworzy kapo, nadkapo, podkapo - wszyscy na wszystkich będą donosić, każdy każdego będzie pilnować, stworzą piekło. Jeśli oni to zrobią, skazują się na śmierć i my te listy śmieci tworzymy. My ich ostrzegamy, jeżeli oni zagłosują na "tak", to ja (podał swoje imię i nazwisko - red.) chcę ich zabić - powiedział w czasie zgromadzenia Wojciech O.

Zachęcał zebranych wzięcia udziału w wyborach i przejęcia władzy, a dla siebie przewidział rolę kata. - Ja dla was będę zabijał, tak, jak wy będziecie chcieli - mówił.

Wojciech O. kierował groźby pod adresem jednej z posłanek, która jest za obowiązkowymi szczepieniami, a także wobec dziennikarzy.

Bydgoski poseł Paweł Olszewski w mediach społecznościowych poinformował, że składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Wojciecha O. Na tę sprawę zwracał uwagę podczas poniedziałkowego posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia bydgoski poseł Lewicy Jan Szopiński.

Reklama

Reklama

Reklama