Reklama

Reklama

Nauczyciele wyjdą na ulice. Minister edukacji składa życzenia

​Z okazji Dnia Edukacji Narodowej minister składa życzenia całej społeczności szkolnej. W filmie zamieszczonym na stronie internetowej resortu Joanna Kluzik-Rostkowska podkreśla, że życzenia są adresowane do dyrektorów szkół, nauczycieli, pracowników administracyjnych, pań woźnych i kucharek. - Bawcie się dobrze, dzisiaj Wasze święto - powiedziała minister edukacji. Przed Kancelarią Premiera odbędzie się dziś protest z udziałem kilku tysięcy nauczycieli.

Joanna Kluzik-Rostkowska tradycyjnie wręczy dziś nauczycielom złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.00 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Protest przez Kancelarią Premiera zapowiedzieli na dziś nauczyciele domagający się poprawy warunków pracy i płacy, a także zaprzestania zamykania szkół. Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz powiedział, że w Dniu Edukacji Narodowej nauczyciele chcą pokazać, jak wygląda ich szara rzeczywistość. Mówi o niedofinansowaniu szkół, coraz większej liczbie obowiązków, za którymi nie idzie żadna rekompensata.

Reklama

Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska zapowiedziała, że wyjdzie do protestujących nauczycieli. Powie im jednak to samo, co zwykle - na podwyżki na razie nie ma szans. W ostatnich latach pensje nauczycieli szkolnych były podnoszone, teraz przyszła kolej na nauczycieli akademickich.

Szefowa MEN-u zaznacza jednak, że jeżeli tylko pojawią się pieniądze w budżecie, to minister edukacji o te podwyżki powinien walczyć, ale przy jednoczesnej zmianie Karty Nauczyciela. Jej zdaniem, obecne przepisy nie motywują do lepszej jakości pracy nauczycieli.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy