Reklama

Reklama

Nauczyciele chcą 700 zł podwyżki. Negocjacje dopiero w marcu

Negocjacje na temat podwyżek dla nauczycieli - dopiero w marcu. Takie są wstępne ustalenia po pierwszym spotkaniu przedstawicieli Związku Nauczycielstwa Polskiego z szefową resortu edukacji. Nauczyciele domagają się podwyżki wynagrodzenia zasadniczego o 700 złotych, tak by osiągnęło poziom średniej krajowej.

Jak donosi reporter RMF FM Grzegorz Kwolek, w zasadzie ogłosili już sukces, bo usłyszeli deklarację, że resort chce rozmawiać z nimi na większość interesujących ich tematów.

Joanna Kluzik-Rostkowska mówiła natomiast po spotkaniu, że jest gotowa rozmawiać o zmianach w systemie oświaty i kształceniu nauczycieli. Nie chciała jednak złożyć żadnej deklaracji ws. ewentualnej podwyżki pensji.

- Trudno mi się odnosić do szczegółów, bo ich po prostu nie ma - zaznaczyła.

Przypomniała również, że nauczyciele - jako jedna z niewielu grup zawodowych z tzw. budżetówki - kilka lat temu dostali wysoką podwyżkę.

Reklama

Prezes ZNP: Nie ma związku z udanymi negocjacjami górników

Przed spotkaniem w MEN prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz zapewniał, że zbieżność nauczycielskich żądań z udanymi negocjacjami górników czy lekarzy jest całkowicie przypadkowa.

- To jest pewna zbieżność czasowa, ale zwrócę uwagę na to, że postulaty płacowe pojawiały się jeszcze jesienią ubiegłego roku - podkreślał.

Jak wyjaśnił, nauczyciele chcieli rozpocząć rozmowy jak najwcześniej, by podwyżki były możliwe od początku przyszłego roku.

(edbie)

Grzegorz Kwolek

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy