Reklama

Reklama

Nauczyciel Roku 2022 wybrany

Iwona Pietrzak-Płachta, nauczycielka bibliotekarka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie (woj. lubelskie), otrzymała tytuł Nauczyciela Roku 2022. Tytuł przyznawany jest osobom, które znajdują uznanie w oczach uczniów, rodziców i społeczności lokalnej.

Do tytułu Nauczyciela Roku nominowano w tym rok 13 nauczycieli różnych przedmiotów i typów szkół z całej Polski. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się we wtorek na Zamku Królewskim w Warszawie. Poprzedziła ona obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej.

Nauczyciel Roku 2022. Iwona Pietrzak-Płachta laureatką

W tym roku nauczycielem roku została Iwona Pietrzak-Płachta. To nauczycielka-bibliotekarka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie (woj. lubelskie).

Jury konkursu, na którego czele stoi przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk prof. Stefan M. Kwiatkowski, przyznało także dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Aleksandra Korczak - nauczycielka języka polskiego, etyki i filozofii w CLV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania Warszawskiego w Warszawie i Marek Grzywna - nauczyciel informatyki w Szkole Podstawowej nr 23 im. Kawalerów Uśmiechu w Toruniu.

Reklama

Konkursowa kapituła, w której skład wchodzą wszyscy dotychczasowi zdobywcy tytułu Nauczyciel Roku, przyznała też honorowy tytuł Przyjaciela Szkoły. Otrzymała go Wanda Traczyk-Stawska, żołnierka AK, uczestniczka Powstania Warszawskiego, nauczycielka, pedagog specjalny. Tytułem Inicjatywa Edukacyjna Roku uhonorowano zaś Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom".

Podczas uroczystej gali przyznano także tytuł Nauczyciel Jutr@. Otrzymała go Aldona Rumińska-Szalska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 105 im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Krakowie. Rumińska-Szalska jest pedagogiem wspomagającym.

Nauczyciel Roku 2022. Konkurs organizowany od dwóch dekad

Konkurs Nauczyciel Roku organizuje od 2002 r. tygodnik "Głos Nauczycielski". Kandydatów do tytułu zgłaszają: grona pedagogiczne, uczniowie, rodzice, samorządy i organizacje społeczne. W 2020 r. w związku z pandemią COVID-19 konkurs się nie odbył. W 2021 r. tytuł Nauczyciela Roku otrzymał Dariusz Martynowicz, nauczyciel języka polskiego w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach.

Konkurs Nauczyciel Jutr@ organizowany jest od 2021 r. przez tygodnik "Głos Nauczyciela" i Fundację Orange.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy