Reklama

Reklama

Natolin: Spotkanie premiera Morawieckiego z szefem Bundestagu

W poniedziałek po godz. 9 w Kolegium Europejskim w Natolinie rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przewodniczącym Bundestagu Wolfgangiem Schaeuble. Na godz. 9.30 zaplanowany jest udział obu polityków w debacie na temat przyszłości Europy.

Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w poniedziałek w zakończeniu roku akademickiego 2017/2018 w Kolegium Europejskim w Natolinie.   

W ubiegłym tygodniu zostało odwołane planowane na środę wspólne posiedzenie prezydiów Sejmu i Bundestagu. Służby prasowe Bundestagu podały, że posiedzenie prezydiów odwołała strona polska, "wyrażając ubolewanie i jako powód wskazując wewnętrzną sytuację w kraju".   

Morawiecki, odnosząc się do komunikatu strony niemieckiej, mówił w środę, że przyczyny są techniczne, leżące po stronie polskiego parlamentu. "Pan marszałek Marek Kuchciński na pewno bardziej szczegółowo przedstawi też informacje" - dodał szef rządu.   

Reklama

Zapewnił, że nie ma żadnego związku między odwołaniem wspólnego posiedzenia prezydiów Sejmu i Bundestagu, a wtorkowym oświadczeniem kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Emmanuela Macrona o zamiarze tworzenia, być może od 2021 roku, odrębnego budżetu strefy euro.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy