Reklama

Reklama

​"Nasz Dziennik": Być gotowym do służby publicznej

- Człowiek powinien być stale gotowy do służby publicznej - mówi w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" Jan Duda, ojciec prezydenta elekta. Liczy na to, że synowi uda się odbudować autorytet klasy politycznej.

- Trzeba budować etos polityka, bo to są ludzie, którzy zarządzają naszą przyszłością - podkreśla Jan Duda. Gazeta rozmawia z nim i matką prezydenta elekta Janiną Milewską-Duda o tradycjach patriotycznych i wartościach jakie wyznaje ich Rodzina, o młodości i kształtowaniu charakteru syna.

- Wśród młodych ludzi jest wzrost zainteresowania wartościami - cieszy się Jan Duda. - Widocznie mają przesyt ideologii "róbta co chceta". Trzeba pilnować wartości, opierajmy się na wierze, szukajmy fundamentów, które są sprawdzone - zachęca rozmówca "NDz".

Reklama

- Dramatem wśród młodych jest brak pracy. To się musi zmienić. Pogląd, że gospodarkę da się oprzeć na usługach, to złudzenie. Maszynką do robienia pieniędzy są fabryki i wytwórczość. Mamy szansę uzyskać wysoki poziom rozwoju, i są na to pieniądze - ocenia Jan Duda.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL