Reklama

Reklama

​Nastoletnia Ukrainka i jej mama deportowane z Polski? Jest petycja

"Pomóżcie nam powstrzymać deportację naszej koleżanki z klasy Daryny Sherstiuk" - napisali w petycji koledzy i koleżanki dziewczynki z warszawskiego gimnazjum.


Jak czytamy w apelu gimnazjalistów, 13-letnia Daryna Sherstiuk, Ukrainka z Siewierodoniecka obwodu Ługańskiego, mieszkająca w Warszawie z mamą, otrzymała decyzję o deportacji z Polski. Ma opuścić Polskę w trybie pilnym do 1 stycznia 2017 roku.

"Daryna ubiegała się w Polsce o pobyt tolerowany. Daryna uczy się z nami od 2014 roku. Jest świetną koleżanką, znakomicie się uczy, jest uczciwa, zawsze można na nią liczyć. Nasi nauczyciele mogą to potwierdzić" - czytamy w petycji.

"Wiemy, że Daryna przeżyła w swoim życiu znacznie więcej trudnych i ciężkich rzeczy niż my, jej rówieśnicy. Nie lubi o tym opowiadać. Nasza koleżanka chciałaby się nadal uczyć w naszej szkole, ma tu grono bliskich przyjaciół i życzliwych nauczycieli. W nauce jest bardzo zdeterminowana. Nie rozumiemy, dlaczego Polska chce jej to wszystko odebrać" - piszą rówieśnicy dziewczynki.

Reklama

"Będziemy walczyć o szansę nauki w naszej szkole dla naszej koleżanki" - kończą swoją petycję.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy