Reklama

Narada w siedzibie PiS

W środę wczesnym popołudniem w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości zebrał się sztab wyborczy ugrupowania. Spotkanie było zaplanowane już w minionym tygodniu i nie ma związku ze sprawą marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego - oświadczył wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel. Wcześniej o tym, że spotkanie dotyczy afery związanej z "rodzinnymi lotami" marszałka Sejmu informował m.in. TVN24.

W spotkaniu uczestniczą m.in. lider PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński, a także szef klubu parlamentarnego partii Ryszard Terlecki.

"Nie ma nic nadzwyczajnego w tym spotkaniu, to posiedzenie sztabu wyborczego, które było zaplanowane już w minionym tygodniu" - powiedział Fogiel.

Jak dodał, spotkanie ma dotyczyć planów PiS związanych z rozpoczynającą się wkrótce kampanią wyborczą. "Temat lotów marszałka (Sejmu Marka Kuchcińskiego) nie przewidziano w agendzie spotkania" - mówił.

Kiedy wybory?

We wtorek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie o zarządzeniu wyborów parlamentarnych na 13 października. Postanowienie - jak dodał - zostało przesłane do kancelarii premiera. Po opublikowaniu postanowienia prezydenta o zarządzeniu wyborów w Dzienniku Ustaw - najpóźniej piątego dnia od dnia zarządzenia wyborów - formalnie ruszy kampania wyborcza.

Reklama

PiS przedstawiło w połowie lipca "jedynki" na najbliższe wybory. Liderami list wyborczych tej partii będą m.in.: Jarosław Kaczyński - w Warszawie, premier Mateusz Morawiecki - w Katowicach. W okręgu podwarszawskim "jedynką" został szef MON Mariusz Błaszczak, wicepremier Jacek Sasin w Chełmie, wicepremier i szef resortu kultury Piotr Gliński w Łodzi, a szef KPRM Michał Dworczyk w Wałbrzychu.

Według informacji PAP do końca bieżącego tygodnia mają zostać zaprezentowane kompletne listy kandydatów do Sejmu i Senatu.

Rodzinne loty marszałka

Pod koniec lipca Radio Zet podało, że marszałek Sejmu latał rządowymi samolotami wraz z rodziną. Po tych informacjach dyrektor CIS poinformował, że Kuchciński wpłacił 5 tys. zł na Klinikę Budzik działającą przy Centrum Zdrowia Dziecka i 10 tys. zł na Caritas Polska za 23 loty samolotem rządowym, w których towarzyszyli mu członkowie rodziny.

W poniedziałek Kuchciński, przepraszając za loty z rodziną flotą rządową, poinformował, że zdarzyła się raz sytuacja, kiedy rządowym samolotem podróżowała tylko jego żona. Kuchciński przekonywał, że w związku z przelotami, kiedy na pokładzie samolotu towarzyszyli mu bliscy, nie doszło do złamania prawa. Zadeklarował też wpłatę 28 tys. zł na modernizację sił zbrojnych za lot żony.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy