Reklama

Reklama

Największa konwencja PO od lat. Odbędzie się w Radomiu

W Radomiu odbędzie się konwencja Platformy Obywatelskiej, która ma podsumować rok urzędowania Donalda Tuska na czele PO po jego powrocie. Wydarzenie ma także na celu zmobilizować partyjnych działaczy do nadchodzących wyborów samorządowych i parlamentarnych. - To może być największa impreza polityczna od lat - podkreśla rzecznik PO Jan Grabiec.

"Konwencja Przyszłości" PO rozpocznie się w południe w hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu, która może pomieścić ponad pięć tysięcy ludzi. Rzecznik PO Jan Grabiec powiedział, że spodziewana jest ogromna frekwencja. - To może być największa impreza polityczna od lat - podkreśli polityk.

Konwencja ma m.in. służyć mobilizacji działaczy i sympatyków partii przed maratonem wyborczym 2023-2024, kiedy to odbędą się kolejno wybory: samorządowe i parlamentarne w przyszłym roku oraz europejskie za dwa lata.

Początek kampanii wyborczej?

Politycy PO podsumują także roczne, ponowne przewodnictwo Donalda Tuska w Platformie, a także trwający przed ostatni miesiąc projekt "1000 spotkań", polegający na objeździe całego kraju przez parlamentarzystów, a zarządzony na wyjazdowym posiedzeniu klubu KO w Jachrance 23 maja br.

Reklama

- Chodzi o przywrócenie ludziom wiary, że możemy wygrać z PiS i że wygramy z PiS. Jeździmy po Polsce, sama byłam prawie w 30 miejscowościach tylko w czerwcu i naprawdę za każdym razem słyszałam pytanie: czy naprawdę zrobicie wszystko, aby wygrać, czy jesteście zdeterminowani? Chcemy więc pokazać, że jesteśmy zdeterminowani - powiedziała posłanka Izabela Leszczyna z zarządu PO.

Zapewniła, że konwencja nie będzie ani początkiem kampanii wyborczej, ani miejscem ogłaszania programu. - To jest czas na mobilizację, pokazanie siły, determinacji i energii. Jestem przekonana, że w sobotę to zrobimy - zaznaczyła Leszczyna.

Wystąpienia Tuska i Trzaskowskiego

Główne wystąpienie ma mieć lider partii Donald Tusk. Nakreśli m.in. propozycje programowe partii dotyczące najważniejszych bieżących wyzwań, przede wszystkim walki z drożyzną, rosnącymi ratami kredytów czy zagrożeniami związanymi z agresją Rosji na Ukrainę.

Poza nim ma wystąpić kilku posłów, którzy będą mówić o poszczególnych dziedzinach życia, a także podsumowywać swoje spotkania z Polakami w ramach projektu "1000 spotkań". Głos ma także zabrać prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Największa konwencja PO od 2011 roku

W "Konwencji Przyszłości" wezmą udział nie tylko działacze PO, ale także sympatycy Platformy oraz osoby, które zaangażowały się w projekt Obywatelskiej Kontroli Wyborów. 

Zaproszenie na zjazd otrzymali także liderzy ugrupowań współtworzących z PO Koalicję Obywatelską: Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska), Adam Szłapka (Nowoczesna) oraz Urszula Zielińska i Przemysław Słowik (Zieloni). Mają być jednak także niespodzianki, zarówno personalne, jak i programowe.

To ma być największa konwencja od tej w 2011 roku, gdy Platforma w gdańskiej Ergo Arenie świętowała dziesięciolecie istnienia. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy