Reklama

Reklama

Najnowszy sondaż prezydencki: Andrzej Duda liderem

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, Andrzej Duda byłby w nich niekwestionowanym liderem - wynika z sondażu przeprowadzonego przez instytut badań Pollster dla "Super Expressu" i NOWEJ TV.

Ankietowani odpowiedzieli na pytanie: "Na kogo zagłosowałbyś w wyborach prezydenckich, gdyby odbyły się w najbliższą niedzielę?".

Z sondażu wynika, że obecny prezydent Andrzej Duda deklasuje pozostałych polityków. Zagłosowałoby na niego bowiem czterokrotnie więcej osób niż na Donalda Tuska.

Pierwsza piątka

Prezydent Duda jest liderem wśród 41,23 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu znalazł się Donald Tusk. Badani wyrazili dla niego poparcie na poziomie 11,55 proc.

Na trzecim miejscu uplasował się lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, zagłosowałoby na niego 7,86 proc. ankietowanych.

Reklama

Nieco mniejsze poparcie ma Paweł Kukiz - głos na niego jako prezydenta oddałoby 7,36 proc. badanych. Pierwszą piątkę zamyka Bronisław Komorowski z prognozowanym poparciem na poziomie 3,96 proc.

Słaby wynik liderów PO

Spośród liderów Platformy ankietowani wyróżnili Grzegorza Schetynę. Zagłosowałoby na niego jednak tylko 0,24 proc. badanych. Z kolei poparcie 0,17 proc. uzyskałaby była premier Ewa Kopacz.

Obecna premier Beata Szydło w sondażu pojawiła się nieco wyżej. W roli Prezydenta RP widziałoby ją 1,6 proc. badanych. Na Jarosława Kaczyńskiego jako głowę państwa zagłosowałoby 0,59 proc. ankietowanych.

Sondaż przeprowadzono w dniach 2-3 stycznia 2017 roku na grupie 1047 dorosłych Polaków. Ankietowani mogli zgłaszać dowolnych kandydatów.

Więcej w "Super Expressie".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy