Reklama

Reklama

Najnowszy sondaż: Prawo i Sprawiedliwość przed PO

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown dla TVN24, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w przyszłą niedzielę 35 proc. badanych głosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość. Platforma Obywatelska cieszy się z kolei 34-procentowym poparciem.

Na Sojusz Lewicy Demokratycznej głos chciałoby oddać 8 procent badanych, na partię KORWiN - 6 procent ankietowanych, a zaledwie 5 procent zagłosowałoby na PSL.
Słabnie poparcie dla Twojego Ruchu. Na partię Janusza Palikota gotowy jest głosować 1 proc. badanych. Takie same są notowania Ruchu Narodowego i Nowej Prawicy.

7 proc. respondentów nie wie, na kogo oddałoby swój głos. Pozostali odmówili odpowiedzi.

Sondaż dla TVN24 został zrealizowany przez Millward Brown w dniu 2 marca br. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie tysiąca pełnoletnich osób.

Reklama

Z kolei z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS, którego wyniki opublikowała dzisiaj "Rzeczpospolita" wynika, że Platforma Obywatelska cieszy się poparciem 37 procent ankietowanych. PiS popiera 33 procent badanych.

Oprócz PO i PiS do Sejmu weszłyby jeszcze tylko dwie partie. Po 7 proc. zwolenników mają SLD i PSL. Lewica traci jednak 1 pkt, a notowania ludowców są stabilne.

Nie zmienia się sytuacja partii pod progiem wyborczym. KORWiN popiera 4, Twój Ruch 2, a Ruch Narodowy 1 proc. ankietowanych. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy