Reklama

Reklama

Najnowszy sondaż: Nowoczesna goni Prawo i Sprawiedliwość

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown S.A. dla Faktów TVN i TVN24, gdyby wybory parlamentarne odbywały się teraz, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Drugą pozycję zajmuje Nowoczesna Ryszarda Petru. W Sejmie znalazłyby się także Platforma Obywatelska, Kukiz’15 i SLD.

Prawo i Sprawiedliwość wciąż jest najsilniejszą partią i mogłoby obecnie liczyć na 30 proc. poparcia (spadek o 3 punkty proc. od poprzedniego badania). Na drugim miejscu z poparciem na poziomie 27 proc. (spadek o 1 punkt proc.) znalazła się Nowoczesna Ryszarda Petru. 

W Sejmie znalazłyby się poza tym jeszcze trzy ugrupowania - Platforma Obywatelska, na którą chciałoby teraz zagłosować 14 proc. ankietowanych (bez zmian), Kukiz’15 z poparciem 9 proc. badanych (wzrost o 3 punkty proc.) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej z 5 proc. poparcia (wzrost o 1 punkt proc.). 

Reklama

Poniżej progu wyborczego znalazłyby się następujące partie i ugrupowania: KORWiN - 4 proc. (bez zmian), obecne aktualnie w Sejmie Polskie Stronnictwo Ludowe - 2 proc. (spadek o 2 punkty proc.) oraz Partia Razem - 1 proc. (bez zmian). 

W sumie 7 proc. ankietowanych odmówiło odpowiedzi albo odpowiedziało "nie wiem" lub "trudno powiedzieć".

Sondaż został zrealizowany został przez Millward Brown S.A. w dniach 13-14 stycznia br. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie osób pełnoletnich. Wielkość próby N=1001.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy