Reklama

Reklama

Nagrody dla urzędników. Na czele Ministerstwo Finansów

Wielkie nagrody i wielkie sukcesy? Od stycznia Ministerstwo Finansów wydało na urzędnicze premie ponad 20 milionów złotych. Z pewnością dla resortu był to rok pełen wyzwań, szczególnie, że premier wymienił kierownictwo ministerstwa, a pracownicy musieli poprawiać Polski Ład. Natomiast w innych resortach, jak na razie, nagrody były zdecydowanie mniejsze.

23 miliony 88 tysięcy 786 złotych i 61 groszy - tyle od stycznia Ministerstwo Finansów wydało na nagrody dla swoich urzędników. Za co dostali premie? Otóż według resortu za "szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej" - pisze "Fakt". O nagrody ministerstwo w interpelacji pytała Barbara Dolniak z Koalicji Obywatelskiej.

Ministerstwo Finansów i 20 milionów złotych premii

Z pewnością rok 2022 był stresujący dla urzędników. Najpierw musieli tłumaczyć się z reformy podatkowej w ramach Polskiego Ładu. Program krytykował sam prezes PiS Jarosław Kaczyński. W lutym, w rozmowie z Polskim Radiem 24 stwierdził, że "wyciągnięto już część konsekwencji personalnych, bo tutaj popełniono bardzo fundamentalne błędy".

Reklama

Rzeczywiście, w lutym z fotela ministra musiał ustąpić Tadeusz Kościński. Urzędnicy na nowego szefa czekali ponad dwa miesiące. Wówczas resortem kierował premier Mateusz Morawiecki. W kwietniu stery przejęła Magdalena Rzeczkowska.

Od stycznia do sierpnia Ministerstwo Finansów wypłaciło też nagrody urzędnikom, którzy zasłużyli "szczególnymi osiągnięciami". To ponad 2,4 miliona złotych.

W interpelacji poselskiej pojawia się informacja o nagrodach z lat poprzednich. W 2020 roku urzędnicy otrzymali 744 tysiące złotych, a w 2021 roku ponad 42 miliony.

Nagrody dla urzędników. Inne resorty

Od początku tego roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych wypłaciło ponad 4,2 miliona złotych. Nagrody otrzymało 1165 pracowników resortu i służb dyplomatycznych. Z przesłanej Dolniak odpowiedzi wynika, że premie były przyznawane za szczególne osiągnięcia w pracy, wybitne rezultaty wykonywanych zadań, ukończenie trudnych projektów i rzetelne działania w trudnych warunkach, pod presją czasu.

Według "Faktu", urzędnicy w Ministerstwie Obrony Narodowej otrzymali od stycznia 2,7 miliona złotych. Resort aktywów państwowych, którym kieruje Jacek Sasin, wypłacił 23,9 tysiąca złotych premii. W Ministerstwie Rolnictwa przyznano cztery tysiące złotych nagród, a Ministerstwo Edukacji przeznaczyło na ten cel na razie 1,5 tysiąca.

Czytaj też: Najlepsze memy o rachunkach za ogrzewanie i wysokich cenach paliw. Internauci nie zawiedli!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy