Reklama

Nagroda dla piłkarzy od rządu? Tusk: "30 milionów?! Żarty!"

Rzecznik rządu Piotr Müller zdementował medialne informacje o tym, że polscy piłkarze mieliby dostać od rządu nagrodę w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych. - To może być przykład tego, jak na podstawie zasłyszanych doniesień można zbudować opowieść - mówił rzecznik na konferencji prasowej. Wcześniej do medialnych spekulacji odniósł się m.in. Donald Tusk.

Biało-Czerwoni po remisie z Meksykiem (0:0), wygranej z Arabią Saudyjską (2:0) i porażce z Argentyną (2:0) wyszli z grupy na mistrzostwach świata w Katarze. Oznacza to, że czeka ich nagroda, którą miał obiecać Mateusz Morawiecki jeszcze przed wylotem na turniej. 

Mowa o co najmniej 30 mln zł, które - zgodnie z doniesieniami - mają trafić nie do kasy PZPN-u, a bezpośrednio do samych zawodników i sztabu szkoleniowego. 

Podopieczni Czesława Michniewicza w meczu 1/8 finału przegrali w niedzielę z Francją 1:3 i odpadli z mistrzostw. Niemniej wyjście z grupy było największym mundialowym sukcesem Polaków od 36 lat. 

Reklama

Tusk o obietnicy Morawieckiego

Na doniesienia o nagrodzie dla piłkarzy zareagował lider PO Donald Tusk. 

"30 milionów?! Żarty! Tyle to Pan Premier z jednej działki potrafi wyciągnąć" - napisał na Twitterze.

Premia dla piłkarzy za mundial? Rzecznik rządu komentuje

Do sprawy premii dla piłkarzy odniósł się także rzecznik rządu Piotr Müller. - To może być przykład tego, jak na podstawie zasłyszanych doniesień można zbudować opowieść - mówił polityk. - Pan premier Morawiecki od wielu miesięcy jest w stałym kontakcie z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą, jak i selekcjonerem Czesławem Michniewiczem na temat wsparcia polskiej piłki nożnej. I tu rzeczywiście premier Mateusz Morawiecki postawił warunek, że musimy wyjść z grupy - zaznaczył rzecznik rządu.

Czytaj też: Premia od rządu za mundial 2022. Rzecznik rządu o "polskim piekiełku"

Jak sprecyzował, na cel wsparcia polskiej piłka ma powstać specjalny fundusz. - Będzie zajmował się szkoleniem, rozwojem dzieci, które grają w piłkę nożną, budową infrastruktury dodatkowej, nowymi technologiami w sporcie czy kwestiami reprezentacji Polski - wyliczał rzecznik.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama