Reklama

Nadciąga zmiana pogody. Wzrost temperatur i burze

Wraz ze zbliżaniem się niżu, nad zachodnią Europą przemieszczał będzie się rozległy, aktywny front atmosferyczny, który prawdopodobnie przyniesie w środę silne burze - podaje portal fanipogody.pl. Prognozowany jest też znaczny skok temperatur. W czwartek w niektórych regonach Polski może być powyżej 20 stopni Celsjusza.

Pogoda znów ulegnie zmianie. Zbliżający się front ma rozciągać się od Wysp Owczych przez Skandynawię, Belgię, Holandię oraz północną Francję i Hiszpanię. Właśnie w dwóch ostatnich krajach mogą pojawić się w środę burze i silny wiatr. 

Słońce czy deszcz? Sprawdź najlepsze prognozy dla swojego regionu na Pogoda Interia

Pogoda w Polsce. Będzie cieplej

Front wpłynie także na zmianę pogody w Polsce. Termometry zaczną wskazywać wyższe wartości, a druga połowa tygodnia może oznaczać nawet do 20 stopni Celsjusza w niektórych regionach na południu kraju. 

Reklama

Ciepło zacznie robić się od środy. Według IMGW tego dnia na Dolnym Śląsku może być nawet do 17 st. C. 

"Odrobinę chłodniejszy poranek będzie w kotlinach Podkarpackich i na Suwalszczyźni. Tam termometry rano pokażą 2 st. C. W dzień również tam najchłodniej około 9 st. C." - czytamy.

Pogoda. Nadciągają burze. Najnowsza prognoza

Wraz ze skokiem temperatur w Polsce równiez spodziewane są burze

Ciepłe masy powietrza z południowego zachodu zaczną ścierać się z zimnymi masami, wiszącymi nad północnym wchodem, gdzie temperatura wyniesie od 8 do 9 st. C. 

W kolejnych dniach ocieplenie prognozowane jest już dla całego kraju. W czwartek słupki rtęci mogą pokazywać wartości nawet powyżej 20 st. C.

Występowanie burz może nasilić się pod koniec tygodnia. 

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | temperatury | burze nad Polską | wiosna | ocieplenie | pogoda | IMGW

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy