Reklama

Nad Polskę nadciągają mrozy. Będzie nawet -18 stopni. Najnowsze prognozy

Pogoda w weekend będzie kształtowana przez niż Pit. Przynosi on ze sobą śnieg, deszcz, zawieje, zamiecie, a nawet burze. Wcześniej Polska pozostawała pod wpływem niżu Oleg, który wpłynął negatywnie na nasze samopoczucie. Kiedy można spodziewać się przejaśnień? Gdzie sytuacja będzie najgorsza? Oto pogoda na weekend 3-5 lutego 2023 roku.

Prognoza pogody na weekend interesuje wszystkich. Zwłaszcza zaś te osoby, które wyjechały na ferie zimowe. To ostatni weekend ferii dla uczniów z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Od 30 stycznia do 12 lutego 2023 roku ferie mają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, wielkopolskiego i świętokrzyskiego. Na jaką pogodę mogą liczyć w weekend 3-5 lutego 2023 roku?

Prognoza pogody na sobotę. Uwaga na porywisty wiatr

W sobotę najwięcej śniegu spadnie na południu kraju. IMGW zapowiada przyrost pokrywy śnieżnej nawet do 8 cm. Śnieg może poprószyć miejscami w całej Polsce, jednak niezbyt intensywnie.

Reklama

Najcieplej będzie na północnym zachodzie. W Szczecinie prognozowana temperatura maksymalna to 4 stopnie Celsjusza, a w Gorzowie 3 stopnie Celsjusza. Na wschodzie i na południu będzie znacznie chłodniej. Minimalna temperatura w Lublinie, Rzeszowie czy Zakopanem to według prognoz -8 stopni Celsjusza. 

Nad morzem i na wschodzie może wiać porywisty wiatr. Mieszkańcy terenów górskich muszą przygotować się na zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognoza pogody na niedzielę. Miejscami słonecznie, ale zimno

W niedzielę 5 lutego 2023 roku aura będzie już nieco przyjemniejsza. Od Warmii po Małopolskę okresowo wyjdzie słońce. Na południu można się jednak spodziewać śniegu. W zachodniej części Polski może to być śnieg lub deszcz ze śniegiem.

Nadal jednak będzie zimno. Według prognoz IMGW temperatura minimalna wyniesie nawet -15 stopni Celsjusza w Zakopanem, -16 w Katowicach i Szczyrku, oraz -18 stopni Celsjusza w Kielcach.

Najcieplej będzie na zachodzie. Prognozowana temperatura maksymalna w Gorzowie i Zielonej Górze ma wynieść odpowiednio 1 i 2 stopnie na plusie. Na szczęście wiatr osłabnie, choć chwilami może jeszcze dość silnie wiać nad morzem.

Czytaj też:

Tatry. Śnieżyce i huraganowy wiatr. Czwarty stopień zagrożenia lawinowego

Zobacz też: 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy