Reklama

Reklama

Na słoneczniku po lepsze życie? Złapano sześciu nielegalnych migrantów

​Kierowcę bułgarskiej ciężarówki zaniepokoiły hałasy dobiegające jego uszu od strony naczepy. Na wszelki wypadek zatrzymał się przy patrolu śląskiej Straży Granicznej i wraz z funkcjonariuszami zajrzał do środka. W ciężarówce wiozącej słonecznik ukrywali się nielegalni imigranci.

"Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej wraz z kierowcą otworzyli drzwi naczepy, w konsekwencji czego ujawnili sześciu cudzoziemców podróżujących w środku na ładunku słonecznika. Ujawnieni cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, deklarowali, że pochodzą z Afganistanu" - informuje Śląski Oddział Straży Granicznej.  

Młodzi mężczyźni (jak wynika z badań lekarskich - około 18-letni) zostali zatrzymani w związku z tym, że nie posiadali dokumentów uprawniających ich do legalnego przebywania na terytorium Polski. Ustalono, że sześciu nielegalnych imigrantów to obywatele Afganistanu, którzy chcieli dostać się do Niemiec.

Reklama

W toku czynności okazało się, że nastolatkowie złożyli wnioski o ochronę międzynarodową w pewnych państwach członkowskich Unii Europejskiej. Jak informuje Straż Graniczna, Afgańczycy najpierw zostaną umieszczeni w strzeżonych ośrodka, a później, w ramach procedury dublińskiej, przekazani do krajów, w których ubiegali się o ochronę. 

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy