Reklama

Mularczyk o reparacjach: Niemcy chcą obrazić Polskę?

Arkadiusz Mularczyk skomentował na Twitterze sprawę reparacji wojennych, podkreślając, że Niemcy mają już złe relacje z USA, Turcją, Wielką Brytanią i Grecją. "Czy chcą jeszcze obrazić Polskę, twierdząc, że nic jej się nie należy za II wojnę światową?" - napisał poseł PiS.

Z kolei we wtorek wieczorem poseł zwracał uwagę, że "Niemcy zapłacili reparacje wojenne 11 krajom na podstawie dwustronnych umów". Dodał, że Polsce "nic nie zapłacili pod pretekstem braku traktatu pokojowego".

Szef PiS Jarosław Kaczyński podczas lipcowej konwencji Zjednoczonej Prawicy mówił, że Polska nigdy nie otrzymała odszkodowania za gigantyczne szkody wojenne, których "tak naprawdę nie odrobiliśmy do dziś". 

W podobnym tonie wypowiadał się też minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który stwierdził, że z punktu widzenia prawnego bezdyskusyjnie Niemcy winne są Polsce reparacje, a państwo polskie nigdy nie zrzekło się praw do odszkodowania za straty wojenne. 

Reklama

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk w ubiegłym tygodniu wystąpił do Biura Analiz Sejmowych o przygotowanie informacji dotyczącej możliwości domagania się przez Polskę odszkodowań za straty wojenne od Niemiec; analiza ma być gotowa do połowy sierpnia.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: mularczyk

Reklama

Reklama

Reklama