Reklama

Reklama

​Mucha: Gen. Kraszewski na pewno odwoła się od decyzji SKW

Generał Jarosław Kraszewski nie zgadza się z decyzją SKW w sprawie cofnięcia mu dostępu do informacji niejawnych. N pewno złoży odwołanie w tej sprawie - powiedział w poniedziałek wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Dyrektor departamentu w doradzającym prezydentowi Biurze Bezpieczeństwa Narodowego gen. bryg. Jarosław Kraszewski został w piątek poinformowany przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego o cofnięciu mu dostępu do informacji niejawnych. Według BBN, w uzasadnieniu nie podano powodów tej decyzji. MON twierdzi, że uzasadnienie w jego części jawnej zostało dołączone do decyzji.

Mucha, pytany w radiowej Trójce o tę sprawę, ocenił, że gen. Kraszewski "na pewno sformułuje odwołanie" od decyzji SKW. Przyznał jednak, że nie wie, kiedy to nastąpi. "Myślę, że to będzie niezwłocznie. Liczymy na to, że ta sprawa zostanie ostatecznie wyjaśniona i zakończona" - podkreślił.

Reklama

Minister dodał, że - zdaniem gen. Kraszewskiego - nie ma podstaw do odebrania mu dostępu do informacji niejawnych. "Skoro chce składać odwołanie, to ma przekonanie, że te decyzja jest po prostu nie trafna" - podkreślił.

W sobotę szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch poinformował, że "BBN nie otrzymało pełnego niejawnego uzasadnienia SKW dotyczącego gen. Kraszewskiego, bo taka jest procedura". "Nie mam żadnych informacji, które podważałyby wiarygodność generała" - powiedział Soloch.

Jeszcze w piątek Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że postępowanie SKW wobec gen. Jarosława Kraszewskiego zostało opatrzone w uzasadnienie części jawnej, które zostało dołączone do przedmiotowej decyzji. Rzeczniczka prasowa MON Anna Pęzioł-Wójtowicz wskazała też, że zgodnie z przepisami ustawy o ochronie informacji niejawnych uzasadnienie pełne w części zawierające informacje niejawne podlega ochronie na zasadach określonych w ustawie o ochronie danych niejawnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy