Reklama

Reklama

Msza w intencji zmarłych sędziów TK. Julia Przyłębska zabrała głos

​Mszę w intencji trzech zmarłych sędziów Trybunału Konstytucyjnego odprawiono w środę w kościele św. Aleksandra w Warszawie. Uczestniczyli w niej m.in. prezes TK Julia Przyłębska oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zdaniem szefowej Trybunału, w historii tej instytucji nie zdarzyła się sytuacja, aby trzech sędziów "odeszło w tak krótkim czasie".

Msza została odprawiona w drugą rocznicę śmierci sędziego TK Grzegorza Jędrejka. Nabożeństwo odprawiono także w intencji dwóch innych zmarłych sędziów Trybunału: Lecha Morawskiego i Henryka Ciocha

Jak przekazało biuro prasowe TK, oprócz prezes Trybunału i szefa MEiN we mszy dział wzięli też sędziowie i pracownicy Trybunału, przedstawiciele parlamentu oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Julia Przyłębska: Zmarli sędziowie pozostawali niezawiśli i niezależni

Prezes Trybunału Julia Przyłębska podkreśliła, że "w historii TK nie było takiej sytuacji, aby w tak krótkim czasie odeszło trzech sędziów". - Byli to wybitni prawnicy i sędziowie. Każdy z nich, pomimo zmasowanej nagonki ze strony niektórych mediów i polityków opozycji, pozostał niezawisły i niezależny - zapewniła Przyłębska.

Reklama

Sędzia Grzegorz Jędrejek zmarł 19 stycznia 2020 r. w wieku 46 lat. Lech Morawski zmarł w lipcu 2017 r., a Henryk Cioch - niespełna pół roku później.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy