Reklama

Reklama

MSZ Izraela: Zwróciliśmy się o przełożenie wizyty szefa BBN

Izraelskie MSZ poinformowało w czwartek o przekazaniu prośby o przełożenie planowanej wizyty szefa polskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego (BBN) w Izraelu w związku z przyjęciem przez Senat nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej (IPN). Informację tę potwierdziło też BBN.

"W świetle przyjęcia ustawy przez polski Senat Izrael zwrócił się z prośbą o przełożenie planowanej wizyty szefa polskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego" - głosi oświadczenie rzecznika izraelskiego resortu dyplomacji, które opublikowano na stronie internetowej MSZ.

We wcześniejszym komunikacie MSZ podkreśliło, że Izrael "kategorycznie sprzeciwia się" decyzji Senatu. "Żadna ustawa nie zmieni faktów" - podkreślono.

W czwartek nad ranem Senat poparł bez poprawek nowelizację ustawy o IPN, która wprowadza kary grzywny lub więzienia do lat trzech za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką. Nowelizacja trafi teraz do prezydenta Andrzeja Dudy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne