Reklama

Reklama

MSWiA: Polscy strażacy pomogą gasić pożary na południu Francji

Minister spraw wewnętrznych i administracji polecił komendantowi głównemu PSP przygotowanie grupy strażaków, która pomoże w gaszeniu pożarów na południu Francji. Do akcji zostanie skierowanych w sumie 146 strażaków i 49 samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Jak zaznaczono w informacji resortu, wysłanie polskich strażaków do Francji, to odpowiedź na francuską prośbę do społeczności międzynarodowej, która została skierowana za pośrednictwem mechanizmu wspólnotowego UE. Zapotrzebowanie na pomoc otrzymano poprzez ERCC (Emergency Response Coordination Centre).

Ponad 100 strażaków i niemal 50 pojazdów

Polska grupa ratownicza, która wyruszy do Francji składa się ze strażaków z województw: zachodniopomorskiego oraz dolnośląskiego. Są to w sumie dwa moduły do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów. Strażacy po sformowaniu grupy jeszcze dziś wyruszą z okolic Legnicy do Francji.

Reklama

W wyjeździe ma wziąć udział 146 strażaków i 49 samochodów do gaszenia. Misja została zaplanowana na 10 dni.

Centrum Operacyjne Międzyresortowego Zarządzania Kryzysowego Francji (COGIC) przekazało informację, że spaleniu uległo już ponad 700 ha lasów, a 3 tys. osób zostało ewakuowanych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy