Reklama

Reklama

MRPiPS: Wypłacono już 4,4 mln świadczeń "Dobry start"

Od lipca do końca października złożonych zostało 3,2 mln wniosków o środki z programu "Dobry start". W tym czasie wypłacono już 4,4 mln świadczeń na łączną kwotę blisko 1,32 mld zł - poinformowało ministerstwo rodziny. Wnioski o świadczenie można składać do końca listopada.

MRPiPS przypomniało, że celem programu "Dobry start" jest wsparcie rodziców w wydatkach związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. 300 zł na wyprawkę szkolną przysługuje na każde uczące się dziecko do 20. roku życia. Według szacunków resortu, program może objąć wsparciem 4,6 mln uczniów.

"Od 1 lipca do 31 października złożonych zostało 3,2 mln wniosków o świadczenie 'Dobry start' - 2 mln w formie elektronicznej, 1,2 mln w formie tradycyjnej. W tym czasie wypłacono już 4,4 mln świadczeń na łączną kwotę blisko 1,32 mld zł" - poinformowała minister rodziny Marlena Maląg.

Reklama

Ostatni tydzień na złożenie wniosku

Szefowa resortu zaznaczyła, że wnioski o świadczenie można składać jeszcze tylko przez tydzień. 

"Jeśli do końca listopada rodzic nie złoży wniosku o świadczenie, pieniądze po prostu przepadną. Nie warto zwlekać" - podkreśliła.

300 zł dodatku

Świadczenie z programu "Dobry start" w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Od 1 sierpnia o świadczenie mogą ubiegać się także uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych, jednak w ich przypadku wnioski można składać wyłącznie drogą tradycyjną, np. drogą pocztową lub podczas osobistej wizyty w urzędzie.

"Dobry start" nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program nie obejmuje również studentów.

Wniosek można złożyć w formie pisemnej - w urzędzie lub pocztą - oraz elektronicznie przez portal empatia.mrpips.gov.pl, bankowość elektroniczną lub PUE ZUS. Termin składania wniosków upływa 30 listopada.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje