Reklama

Morderstwo w Rakowiskach: Po 25 lat więzienia dla Zuzanny M. i Kamila N.

Zapadł wyrok sądu w sprawie makabrycznego zabójstwa w Rakowiskach w woj. lubelskim. Zuzanna M. i Kamil N. zostali skazani na 25 lat więzienia za zabójstwo rodziców chłopaka. Sąd zastrzegł, że o warunkowe zwolnienie mogą się starać najwcześniej po 20 latach odbywania kary.

Sąd uznał, że Kamil N. i Zuzanna M. działali wspólnie z zamiarem zabójstwa rodziców chłopaka. Zabili Jerzego i Agnieszkę N., zadając im po kilkadziesiąt ciosów nożem.

Oskarżeni przyznali się do popełnienia zbrodni. Prokurator domagał się dla nich dożywotniego więzienia. Obrońcy wnosili o łagodniejsze kary.

Do zabójstwa doszło w nocy z 12 na 13 grudnia ub. roku.

Nastolatkowie zadali im po kilkadziesiąt ciosów nożem. Do zabójstwa użyli trzech noży. Według ustaleń prokuratury sprawcy byli bardzo brutalni, zbrodnię zaplanowali wcześniej, starali się zapewnić sobie alibi.

Reklama

Kamil N. i Zuzanna M. byli parą. Według składanych przez nich wyjaśnień rodzice Kamila nie akceptowali ich związku. Pomysł ich zabicia pojawił się w trakcie oglądania przez nastolatków filmów przepełnionych przemocą i agresją.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama