Reklama

Morawiecki: Wizyta Tuska w Moskwie spowodowała tragiczne wydarzenia

- Podczas tej wizyty doszło do zasadniczego zwrotu, a w jego konsekwencji doszło do przewartościowania bardzo wielu spraw i tragicznego rozwoju wydarzeń - powiedział premier Mateusz Morawiecki w swoim oświadczeniu odnoszącym się do 15. rocznicy wizyty Donalda Tuska w Moskwie, gdy ten był premierem. Zdaniem Morawieckiego polityka Tuska doprowadziła do uzależnienia Polski od Rosji.

Premier Mateusz Morawiecki zorganizował konferencję, podczas której odniósł się do wizyty Donalda Tuska w Moskwie, jaka odbyła się dokładnie 15 lat temu - 8 lutego 2008 roku. - Podczas tej wizyty doszło do zasadniczego zwrotu, a w jego konsekwencji doszło do przewartościowania bardzo wielu spraw i tragicznego rozwoju wydarzeń - powiedział szef rządu.

Mateusz Morawiecki: Donald Tusk w 2008 roku uzależnił Polskę od Rosji

Mateusz Morawiecki stwierdził, że podczas pobytu byłego premiera w Polsce doszło do podpisania długoterminowych umów polsko-rosyjskich, uzależniających Warszawę od Moskwy; zrezygnowano z budowy gazociągu Baltic Pipe oraz odstąpienie przez Amerykanów od budowy tarczy antyrakietowej i rozlokowania żołnierzy na terytorium Polski. 

Reklama

- Krótko po wizycie Tuska u Putina doszło do ośmielonego ataku Rosji na Gruzję. Potem nastąpiła kolejna odsłona wielkiej wojny gazowej między Rosją a Ukrainą, przekazanie śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej w ręce Rosji i wreszcie w 2014 roku nastąpił atak Rosji na Krym, co nie spotkało się ze zmianą polityki rządu Donalda Tuska - stwierdził Mateusz Morawiecki.

- Zwracam się z apelem do Donalda Tuska, aby odciął się od swoich błędów, które zaczęły się dokładnie 15 lat temu podczas jego wizyty na Kremlu. Aby przyznał się do wielkiego błędu geopolitycznego i strategicznego w który brnął ku satysfakcji Niemiec - powiedział Morawiecki i dodał, że Zachód przyznaje teraz rację Prawu i Sprawiedliwości.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Morawiecki | Donald Tusk | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy