Reklama

Morawiecki w RMF: Wałęsa powinien rozliczyć się ze swojej przeszłości

"Lech Wałęsa nie potrafił powiedzieć "przepraszam", nie potrafił rozliczyć się ze swojej przeszłości i był w jakimś sensie filarem pewnego nurtu politycznego, braku rozliczenia, braku dekomunizacji, braku lustracji" - powiedział na antenie RMF FM Mateusz Morawiecki.

Gościem Kontrwywiadu RMF FM był w czwartek Mateusz Morawiecki. Wicepremier i minister rozwoju w rozmowie z Konradem Piaseckim skomentował m.in. brak precyzyjnych wyjaśnień dotyczących przeszłości Lecha Wałęsy i jego kontaktów z SB.

Sprawa wróciła po tym, jak w domu wdowy po gen. Czesławie Kiszczaku zabezpieczono tajne dokumenty ukrywane przez byłego szefa MSW (w latach 80. ubiegłego wieku). Wśród materiałów są też takie dotyczące kontaktów z tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie "Bolek".

"Zrobił ogromną krzywdę Polsce"

Lech Wałęsa, w ocenie Mateusza Morawieckiego, "to przede wszystkim osoba, która powinna rozliczyć się jednoznacznie ze swojej przeszłości, bo nie zrobił tego na początku lat 90. i zrobił tym ogromną krzywdę Polsce" - powiedział na antenie RMF FM.

Reklama

Wicepremier przyznał, że nie czuje sympatii do byłego prezydenta.

"Na początku lat 90., kiedy ta sprawa stała się tajemnicą poliszynela i była bardzo szeroko komentowana, nie potrafił powiedzieć "przepraszam", nie potrafił rozliczyć się ze swojej przeszłości i był w jakimś sensie filarem pewnego nurtu politycznego, braku rozliczenia, braku dekomunizacji, braku lustracji" - tłumaczył Mateusz Morawiecki.

Minister rozwoju dodał, że "zawsze był zwolennikiem lustracji".

Przeczytaj rozmowę z Mateuszem Morawieckim na RMF24.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama