Reklama

Reklama

Morawiecki: Relacje polsko-brytyjskie są najmocniejsze w historii

Po czwartkowym spotkaniu Theresy May z Mateuszem Morawieckim, premier mówi o wspólnym zdaniu i silnych relacjach w zakresie gospodarki oraz bezpieczeństwa po brexicie. "Relacje polsko-brytyjskie są obecnie najmocniejsze w historii" - napisał dzisiaj na Twitterze Morawiecki.

Morawiecki podziękował również premier Theresie May, we wpisie, który zamieścił w języku angielskim na Twitterze, za czwartkowe polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe, które odbyły się w Warszawie.

W konsultacjach ze strony brytyjskiej i polskiej uczestniczyli również szefowie poszczególnych resortów, w tym m.in. ministrowie spraw zagranicznych Polski i Wielkiej Brytanii: Witold Waszczykowski i Boris Johnson.

Podczas wizyty delegacji brytyjskiego rządu w Warszawie podpisany został również przez szefa MON Antoniego Macierewicza oraz ministra obrony Wielkiej Brytanii Gavina Williamsona polsko-brytyjski traktat obronny.

Reklama

Szefowie polskiego i brytyjskiego rządu spotkali się także z żołnierzami i weteranami obu krajów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama