Reklama

Reklama

​Morawiecki: Obiecuję, że zrobię wszystko, by wyjaśnić sprawę GetBack

"Sprawa GetBack wymaga bardzo dokładnego wyjaśnienia, obiecuję, że zrobię wszystko, by wyjaśnić genezę i późniejsze wydarzenia związane z GetBack" - oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

"Sprawa GetBack wymaga bardzo dokładnego wyjaśnienia i to mogę absolutnie obiecać, że zrobię wszystko, by doprowadzić do wyjaśnienia i genezy, i późniejszych wydarzeń związanych z GetBackiem. Ponieważ bardzo wiele faktów, wydarzeń, bardzo dziwnych, wskazuje na to, że już w ostatnich czasach dochodziło do prób prowokacji, do uwikłania rządu PiS przez osoby, które w ewidentny sposób są związane z PO" - mówił premier, pytany o sprawę GetBack.

Jak dodał, chociażby dotychczasowe aresztowania, zatwierdzone przez sąd, potwierdzają to, kogo znali główni aktorzy tej "bardzo niedobrej sprawy, która miała miejsce".

Reklama

"W roku 2017, wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje, nastąpiła próba uwikłania części osób z obozu PiS, które oczywiście z tą sprawą nie mają nic wspólnego" - wskazał szef rządu.

I podkreślił: "Ja, jak tylko powziąłem podejrzenie, że może być tu jakakolwiek nieprawidłowość, to natychmiast zwróciłem się do odpowiednich służb".

"W aferze Amber Gold działania trwały 3-4 lata, zanim zostały zgłoszone odpowiednie zawiadomienia do prokuratury. Tutaj od podjęcia przeze mnie pierwszych czynności, przez prokuratora generalnego, do pierwszych aresztowań minęło 1,5 miesiąca" - zaznaczył. 

Reklama

Reklama

Reklama