Reklama

Reklama

Morawiecki: Nieodpowiedzialne zachowania. Nie pozwólmy, by cierpiały osoby starsze

Nie pozwólmy, by przez nieodpowiedzialne zachowania niektórych cierpiały osoby starsze, najsłabsi, służby zaangażowane w walkę z epidemią czy nasze dziedzictwo historyczne i kulturowe - napisał premier Mateusz Morawiecki. Pod wpisem w mediach społecznościowych dodał też hasztag "STOPbarbarzyństwu".

"Niech ta niechęć i wściekłość, którą widzimy na ulicach, skupia się dziś na mnie i na innych politykach, ale niech nie cierpią przez nią osoby starsze, lekarze, policjanci, inne służby państwowe czy zabytki, kościoły i pomniki" - przekazał premier na Facebooku.

Przypomnijmy, w piątek jest planowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet "Marsz na Warszawę".

- Dzisiaj jest dzień mobilizacji, jedziemy na Warszawę, spodziewamy się dużego protestu. (...) Na pewno będzie nas więcej niż pięć osób - powiedziała Marta Lempart. - O godz. 17 zaczynamy naszą akcję. Oczywiście będą do nas dojeżdżały i dochodziły osoby w różnych porach - zaznaczała, wskazując, że wszystkie informacje będą podawane w mediach społecznościowych.

Reklama

Trybunał Konstytucyjny orzekł w ubiegłym tygodniu, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Po ogłoszeniu wyroku przez TK przez Polskę przetacza się fala protestów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy