Reklama

Morawiecki: Kolejna faza relacji polsko-amerykańskich

"Wchodzimy w kolejną fazę pogłębionych relacji polsko-amerykańskich; utworzenie izby polsko-amerykańskiej jest takim właśnie następnym kamieniem milowym na drodze do budowy mocnej obecności naszego biznesu w USA" - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

W środę w KPRM odbyła się wspólna konferencja prasowa szefa polskiego rządu i ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce Paula W. Jonesa. Podczas konferencji poinformowano o utworzeniu Polskiej Izby Handlowej w USA.

Morawiecki podkreślił, że kiedy w ubiegłym tygodniu podpisywał umowę na zakup systemu Patriot, był przekonany, że to jest "wielki, milowy krok w budowaniu jeszcze ściślejszych więzów, jeszcze bliższych relacji" między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

"To dzieje się już teraz na naszych oczach, że (to) nie tylko relacje wojskowe" - zaznaczył.

Reklama

"Teraz wchodzimy też w kolejną fazę pogłębionych relacji polsko-amerykańskich. Utworzenie izby polsko-amerykańskiej jest właśnie takim kamieniem milowym, następnym na drodze do budowy mocnej obecności naszego biznesu na kontynencie amerykańskim, w Stanach Zjednoczonych, ale również wzmocnienia obecności przedsiębiorców amerykańskich w Polsce" - dodał Morawiecki. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama