Reklama

Reklama

Morawiecki i Szumowski jak ewangeliści. Biskup Długosz Antoni tłumaczy

"Pragnąłem jako katecheta, nie polityk, przypomnieć istotną prawdę, iż wszystkie wydarzenia Starego i Nowego Testamentu objawiają się w życiu każdego z nas" - tłumaczy biskup senior Antoni Długosz, który porównał premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego do ewangelistów.

W czasie codziennego Apelu Jasnogórskiego w klasztorze na Jasnej Górze biskup Antoni Długosz porównał premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego do ewangelistów.

W trakcie rozważania duchowny mówił o walce z pandemią koronawirusa. "Obecnie dwaj przedstawiciele naszej władzy, wybranej przez większość Polaków, uobecniają charyzmat dwóch ewangelistów, piszących słowami i czynami ewangelię twojego syna" - zaczął.

"Ewangelista Mateusz, premier Morawiecki pochyla się nad egzystencją naszego narodu by żyło się lepiej. Z kolei ewangelista Łukasz, profesor Szumowski jest przedłużeniem czynów Jezusa, troszcząc się o nasze życie i zdrowie. Dziękujemy Boża matko za ich posługę" - stwierdził.

Reklama

"Jako katecheta, nie polityk"

Na antenie Telewizji Trwam hierarcha tłumaczył swoją wypowiedź.

"Pragnąłem jako katecheta, nie polityk, przypomnieć istotną prawdę, iż wszystkie wydarzenia Starego i Nowego Testamentu objawiają się w życiu każdego z nas" - zauważył.

"Dziś my przejmujemy postawy oraz zachowania bohaterów biblijnych i na kanwie naszego życia Pan Bóg pisze historię zbawienia" - stwierdził bp Antoni Długosz. "I my także jesteśmy bohaterami biblijnymi. W zależności od tego, jak odbieramy Słowo Boże i realizujemy je w życiu, możemy być pozytywnymi bohaterami, jak było w przypadku wielu bohaterów biblijnych, a także negatywnie odbierać doświadczenia związane z misją, jaką daje nam Jezus Chrystus" - zaznaczył.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy