Reklama

Reklama

Morawiecki: Dziękuję za rękę wyciągniętą do zgody

W imieniu polskiego rządu i wszystkich Polaków bardzo dziękuję za rękę wyciągniętą do poszukiwania zgody, kompromisu w tym trudnym czasie, kiedy państwo polskie walczy o prawdę - powiedział podczas spotkania z polskimi Sprawiedliwymi Wśród Narodów Świata premier Mateusz Morawiecki.

W przemówieniu wygłoszonym podczas spotkania szef rządu podkreślił, że heroizm, jakim musieli wykazać się Sprawiedliwi, to "świadectwo najwyższej próby człowieczeństwa", jakie wtedy dzięki nim "stało się udziałem historii Polski".   

"Polska wspólnota żydowska, ogólnoświatowa zawdzięcza wam to, że w tym czasie najstraszliwszej próby mieliście w sobie tyle odwagi, by przełamać naturalny strach tamtych czasów i zrobić to, co zrobiliście" - mówił Morawiecki.   

"W imieniu rządu Rzeczypospolitej i wszystkich Polaków bardzo, bardzo za to dziękuję - i za ten wielki czyn, który zrobiliście, i za tę pamięć, którą przechowaliście, ale również za tą wyciągniętą rękę do poszukiwania zgody, kompromisu w tym trudnym czasie, kiedy państwo polskie walczy o prawdę, po wielu latach, po wielu dziesiątkach lat zaniedbań" - dodał.   

Reklama

Jak zaznaczył, prawda jest dla nas "tym najważniejszym", o co się stara polski rząd. "Sądzimy, ze to właśnie jesteśmy winni ofiarom tamtych lat i bohaterom, takim jak wy" - powiedział premier.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy