Reklama

MON: SKW doprowadziła do aresztowania jednego z dowódców Al-Kaidy

"SKW doprowadziła do aresztowania w Afganistanie jednego z dowódców Al-Kaidy, współpracującego z ludźmi odpowiadającymi za porwanie i zamordowanie w Pakistanie Piotra Stańczaka" – poinformowała w piątek rzeczniczka MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

"Służba Kontrwywiadu Wojskowego doprowadziła do aresztowania w Afganistanie jednego z dowódców al-Kaidy, który tworzył struktury organizujące porwania cudzoziemców oraz współpracował z ugrupowaniami odpowiedzialnymi za porwanie i morderstwo Piotra Stańczaka" - napisała w komunikacie Pęzioł-Wójtowicz.

Komunikat MON nie podaje danych personalnych aresztowanego, szczegółów roli SKW, ani tego, kto i kiedy go zatrzymał.

"Oświadczamy, że wojskowe służby specjalne zawsze będą dążyć do pociągnięcia do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za zamordowanie Piotra Stańczaka" - podkreśliła rzeczniczka MON.

Reklama

Piotr Stańczak był pracownikiem Geofizyki Kraków. 28 września 2008 r. został uprowadzony w Pakistanie przez ugrupowanie terrorystyczne. Porywacze zabili jego ochroniarza i dwóch kierowców. Talibowie w zamian za wypuszczenie Polaka domagali się zwolnienia z więzień swoich towarzyszy. Wobec niespełnienia tych żądań przez pakistańskie władze i po odmowie przez Stańczaka przejścia na islam, w lutym 2009 r. porywacze ogłosili, że Polaka zabito. W kwietniu tego samego roku ciało Stańczaka przewieziono do kraju; pogrzeb odbył się na początku maja w Krośnie.

W lutym 2011 r. pakistański sąd uniewinnił dwóch mężczyzn oskarżonych o uprowadzenie i zabójstwo polskiego geologa.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy