Reklama

Reklama

MON przyjmuje zgłoszenia do odbycia szkoleń wojskowych

Od poniedziałku rusza akcja przyjmowania przez WKU zgłoszeń chętnych do odbycia szkoleń wojskowych. Zgłosić może się każdy mężczyzna od 18. do 50. roku życia.

- Od 1 marca wszyscy mężczyźni, którzy podlegają obowiązkowi służby wojskowej - między 18. a 50. rokiem życia - mogą ochotniczo odnotować się w macierzystej WKU, że chcieliby być poddani ćwiczeniom - mówił RMF FM, w odpowiedzi na pytania słuchaczy, wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak.

- Zasada jest ochotnicza, więc nikt tutaj nikogo nie będzie więził. To musi być przydatne i atrakcyjne dla zainteresowanego, bo inaczej tylko zrazimy ludzi do wojska - zapowiedział.

Siemoniak dodał, że Ministerstwo Obrony Narodowej jest ciekawe jaka będzie skala odpowiedzi, ponieważ wiele osób czuje potrzebę przeszkolenia. - Kiedy zobaczymy jaka jest skala, to przygotujemy odpowiedni program - mówił.

Reklama

Możliwe są zarówno szkolenia weekendowe, ale też tygodniowe, wakacyjne, o ile zgłaszający się wyrażą taką wolę.

To elementarne szkolenie. Jak tłumaczy w RMF FM szef MON Tomasz Siemoniak, jest ono odpowiedzią na zainteresowanie wyrażane przez wielu zwłaszcza młodych Polaków, którzy nie chcą zostać zawodowymi żołnierzami, a od czasu gdy zlikwidowano pobór powszechny, nie mają okazji powąchać wojskowego prochu.  

(j.)

Konrad Piasecki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy