Reklama

Reklama

Modzelewski dla "Rz": Nie znęcajmy się nad prezydentem

- Nie znęcajmy się nad prezydentem, w końcu to tylko wykonawca. Polską znów rządzi przywódca partii - prezes PiS - powiedział w rozmowie z Jackiem Nizinkowskim Karol Modzelewski.

Modzelewski, laureat tegorocznej Nagrody im. Edwarda J. Wende, która otrzymał, m.in., za umacnianie demokracji i roli Polski w Europie, skomentował, m.in., wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, który podczas przemówienia w Dniu Dobroczynności chwalił dokonania Jacka Kuronia.

- (...) czuję dyskomfort po wypowiedzi prezydenta, widząc, co czyni nowy establishment rządzący, którego zdyscyplinowaną częścią jest Andrzej Duda i pod presją tej dyscypliny podejmuje kroki, które dla Jacka Kuronia byłyby bulwersujące - powiedział Modzelewski.

Profesor, odnosząc się do sprawy TK, powiedział, że w czasach PRL przez 8 i pół roku siedział w więzieniu i na własnej skórze odczuł skutki podporządkowywania władzom sądów, dlatego uważa, że "to, co się teraz wyprawia z Trybunałem Konstytucyjnym jest bulwersujące".

Reklama

Cały wywiad w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej". 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy