Reklama

Reklama

Mniej zaszczepionych trzecią dawką w statystykach. "To pomyłki punktów szczepień"

Zmniejszenie liczby szczepień trzecią dawką wynika z tego, że punkty poprawiają karty. Zdarza się, że iniekcje przypominające wpisywane są jako trzecia dawka, zamiast przypominająca - przekazało Ministerstwo Zdrowia, wyjaśniając, skąd bierze się spadek liczby osób zaszczepionych trzecią dawką w codziennych statystykach resortu.

Ministerstwo Zdrowia wyjaśniało dlaczego w codziennych statystykach o szczepieniach przeciw COVID-19 z dnia na dzień zmniejsza się liczba zaszczepionych trzecią dawką, wyjaśniło, że wynika to z tego, że punkty szczepień poprawiają karty szczepień.

- Pomimo informacji zawartych w komunikacie nr 14 Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciw COVID-19 dawką przypominającą oraz dawką dodatkową uzupełniającą schemat podstawowy zdarza się, że szczepienie przypominające jest wpisywane jako trzecia dawka (3/3), zamiast 1/przypominająca - przekazał resort.

Reklama

Na stronie rządowej codziennie ukazuje się zestawienie o szczepieniach przeciw COVID-19. Wynika z niego, że w Polsce od końca grudnia 2020 r. wykonano 44 239 198 iniekcji. W poniedziałek podano, że trzecią dawkę szczepionki przyjęło 217 512 osób, a dawkę przypominającą - 4 671 733 osoby. Równo tydzień temu było to odpowiednio: 226 163 osoby i 3 717 520 osób.

Trzecia dawka szczepionki. Dla kogo?

Wszystkie osoby w wieku 18-49 lat od 2 listopada uprawnione są do przyjęcia dawki przypominającej po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Natomiast osoby w wieku 50 plus od 24 listopada dostają skierowanie na nią po 5 miesiącach.

Trzecią dawkę zaleca się medykom, seniorom i osobom o obniżonej odporności, np. w trakcie terapii przeciwnowotworowej czy po przeszczepach narządów po 28 dniach od podania drugiej dawki.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy