Reklama

Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało ile szkół i przedszkoli pracuje stacjonarnie

- 99,8 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 99,1 proc. szkół podstawowych i 99 proc. szkół ponadpodstawowych pracowało w środę w trybie stacjonarnym - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów. Kilkanaście placówek przeszło na zdalne nauczanie.

Jak podaje MEiN, stacjonarnie w środę pracowało 15 409 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,8 proc. wszystkich. Dwa przedszkola pracowały zdalnie, a 24 w trybie mieszanym.

W środę stacjonarnie pracowało też 14 260 szkół podstawowych, czyli 99,1 proc. wszystkich i 7 735 szkół ponadpodstawowych, czyli 99,0 proc. Zdalnie pracowały cztery szkoły podstawowe i jedna szkoła ponadpodstawowa. W trybie mieszanym pracowały 124 szkoły podstawowe i 76 szkół ponadpodstawowych.

Informacje pochodzą od kuratorów oświaty, na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek.

Reklama

Dyrektor może zawiesić zajęcia stacjonarne za zgodą organu prowadzącego

W przypadku stwierdzenia zakażenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej państwowy powiatowy inspektor sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne, którego celem jest ustalenie kręgu osób narażonych. W wyniku tego dochodzenia podejmowana jest decyzja w zakresie zastosowania odpowiednich działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa.

Dyrektor szkoły lub przedszkola, za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.

Tak było tydzień temu

Tydzień temu - 15 września - stacjonarnie pracowało 15 408 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkoli, zespołów wychowania przedszkolnego, punktów przedszkolnych), co stanowi 99,9 proc. wszystkich. Dwa przedszkola pracowały zdalnie, a 20 w trybie mieszanym.

15 września stacjonarnie pracowało też 14 305 szkół podstawowych, czyli 99,3 proc. i 7 762 szkoły ponadpodstawowych, czyli 99,4 proc. Zdalnie pracowała w środę jedna szkoła podstawowa i jedna szkoła ponadpodstawowa. W trybie mieszanym pracowało 107 szkół podstawowych i 49 szkół ponadpodstawowych.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy