Reklama

Reklama

Minister zdrowia zapowiada wstrzymanie komercjalizacji zadłużonych szpitali

Minister zdrowia zapowiada wstrzymanie komercjalizacji zadłużonych szpitali. Konstanty Radziwiłł, który był gościem radiowej Jedynki, podkreślał, że jest to konieczne ze względu na bezpieczeństwo pacjentów.

Jak dodał, mylne i groźne dla chorych jest uznanie, że wszystkie problemy w służbie zdrowia rozwiąże "niewidzialna ręka rynku". Dlatego wstrzymanie ustawy nakazującej komercjalizację szpitali w razie ich kłopotów finansowych minister uznaje za potrzebę chwili.

Konstanty Radziwiłł podkreślił, że obecny rząd zmierza do tego, by publiczny system objął wszystkich obywateli, a nie tylko osoby ubezpieczone. Wówczas objęte by nią były też osoby na tak zwanych umowach śmieciowych.

Gość Polskiego Radia przyznał, że poszerzenie grona korzystających z publicznej służby zdrowia niesie ze sobą zwiększenie kosztów działania systemu. Zwrócił jednak uwagę, że dbałość o kondycję obywateli jest wspólną troską rządu i wszystkich władz lokalnych, na których terenie znajdują się szpitale i przychodnie. Podkreślił, że żadna władza nie może uchylać się od tej odpowiedzialności.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy