Reklama

Reklama

Minister sprawiedliwości nie podziela obaw w sprawie referendum

Minister sprawiedliwości nie podziela obaw senatora PO w sprawie referendum, o które wnioskuje prezydent. Senator Jan Rulewski w liście do Bronisława Komorowskiego zaapelował, by ten wycofał wniosek z Senatu i stwierdził, że nakładanie się czasu referendum i czasu wyborczego może zaszkodzić idei jednomandatowych okręgów wyborczych i zdestabilizować wybory.

Minister sprawiedliwości Borys Budka mówił w radiowej Trójce, że zawsze dobrze jest informować opinię publiczną o sprawach ustrojowych, a referendum będzie służyło przeprowadzeniu rzetelnej, poważnej dyskusji. Wnioskiem prezydenta Bronisława Komorowskiego o przeprowadzenie referendum w sprawie JOW-ów, finansowania partii z budżetu państwa i wykładni przepisów podatkowych Senat zajmie się dziś. Wniosek poprą senatorowie Platformy Obywatelskiej. Prawo i Sprawiedliwość będzie przeciw.

Senat wyraża zgodę na zarządzenie referendum bezwzględną większością głosów, w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów. Senatorowie PO w 100-osobowym Senacie stanowią większość - jest ich 61. Senatorów PiS jest 32. Pozostali, to dwoje senatorów PSL, jeden senator Zjednoczonej Prawicy oraz czterech senatorów koła senatorów niezależnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama