Reklama

Reklama

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau zakażony koronawirusem

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Potwierdził to rzecznik resortu Łukasz Jasina. "Minister przyjął trzy dawki szczepionki, czuje się dobrze i zgodnie z obowiązującymi przepisami przebywa w izolacji" - przekazał.

Jak dodał Jasina, w związku z wykrytym zakażeniem SARS-CoV-2 szef polskiej dyplomacji odwołał swoje wizyty w Hiszpanii i na Malcie. "W najbliższym czasie będzie wypełniał swoje obowiązki w sposób zgodny z procedurami przewidzianymi dla tego typu sytuacji" - wyjaśnił na Twitterze.

Rau w Hiszpanii zamierzał "umacniać" relacje między Madrytem a Warszawą

Szef MSZ miał zjawić się w Hiszpanii w czwartek i m.in. rozmawiać ze swoim odpowiednikiem Jose Manuelem Albaresem Bueno. Polski resort uściślał, iż dyplomaci omówią "stan i perspektywy rozwoju relacji dwustronnych", a także "wymienią poglądy na kwestie dotyczące bezpieczeństwa w Europie i jej otoczeniu".

Reklama

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP dodawało, że wizyta Raua na Półwyspie Iberyjskim "wpisze się w dobrą dynamikę relacji dwustronnych, w tym gospodarczych", jak i "potwierdzi wolę umacniania stosunków Warszawy i Madrytu".

Zbigniew Rau miał problemy kardiologiczne. Jesienią ograniczył działalność

Na przełomie października i listopada 2021 r. Rau ograniczył swoją aktywność "z uwagi na zalecenia lekarskie". "Życiu i zdrowiu ministra spraw zagranicznych nie zagraża żadne niebezpieczeństwo" - informował wtedy rzecznik MSZ. 

Jasina uściślał wówczas, że "prof. Zbigniew Rau jest wspomagany i odpowiednio zastępowany w wielu spośród zadań bieżących przez członków kierownictwa ministerstwa".

W Interii pisaliśmy wówczas, że szef MSZ zmagał się z problemami kardiologicznymi. Pomoc lekarska okazała się niezbędna, gdy Rau uczestniczył w wyjazdowym posiedzeniu Komitetu ds. Bezpieczeństwa pod przewodnictwem Jarosława Kaczyńskiego.

Zbigniew Rau - minister spraw zagranicznych. Wcześniej był wojewodą łódzkim

Zbigniew Rau w lutym skończy 67 lat. W sierpniu 2020 roku na stanowisku ministra spraw zagranicznych zastąpił Jacka Czaputowicza. W latach 2015-2019 był wojewodą łódzkim z rekomendacji PiS.

Rau jest profesorem nauk prawnych i profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Łódzkiego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy