Reklama

Reklama

Minister podejmie decyzję ws. Puszczy Białowieskiej

Po południu minister środowiska poinformuje, czy jest zgoda na dodatkową wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej. Jan Szyszko ma się odnieść do wniosku leśników, powołujących się na szkody wyrządzone w drzewostanie przez kornika drukarza. Przeciwko wyrębowi drzew protestuje część naukowców i organizacje ekologiczne.

Dziś minister środowiska odwiedza Białowieżę, gdzie zebrali się zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy dodatkowej wycinki lasu. Około południa w centrum Białowieży rozpoczęły się pikiety przeciwników wycinania Puszczy, jak i zwolenników wyrębu. W pikiecie obrońców środowiska bierze udział prawie sto osób. 

Na transparentach mają hasła: "Dziedzictwo narodowe nie na deski" czy "I love Puszcza". Wśród nich są nie tylko przedstawiciele organizacji ekologicznych, ale też mieszkańcy puszczańskich terenów. Chcą podkreślić, że nie wszyscy w powiecie hajnowskim chcą zwiększenia pozyskania drewna z Puszczy Białowieskiej.  

Reklama

Kilkaset metrów dalej zebrali się zwolennicy dodatkowej wycinki drzew. Na tej demonstracji jest ponad 300 osób. W większości są to mieszkańcy puszczańskich terenów, ale też samorządowcy. Zwolennicy wyrębu podkreślają, że to jedyny sposób na ratowanie Puszczy przed szkodnikami. Na transparentach mają między innymi hasła "Puszcza Białowieska umiera". 

Po 14.00, kiedy zakończy się wizja terenowa w Puszczy, w której uczestnicy między innymi minister środowiska, w Białowieży ma się zacząć panel dyskusyjny. Prawdopodobnie po nim poznamy decyzję ministra, dotyczącą dodatkowej wycinki puszczańskich drzew.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje