Reklama

Reklama

Minister Morawiecki o odłożeniu wizyty prezydenta Francji

Mimo fiaska negocjacji w sprawie śmigłowców Caracal Polska liczy na dobrą współpracę z Francją w innych obszarach - zaznaczył ​Mateusz Morawiecki. Wicepremier i minister rozwoju, który przebywa w Waszyngtonie, nie chciał jednak komentować decyzji prezydenta Francois Hollande'a o odłożeniu wizyty w Warszawie.

Mateusz Morawiecki zapewnił, że Francja jest dla Polski ważnym partnerem, a negocjacje nie zostały zerwane, tylko zakończone. - Prowadziliśmy rozmowy bardzo solidnie, rzetelnie oraz elastycznie, więc szkoda, że zakończyło się tak jak się zakończyło - powiedział wicepremier.

Mateusz Morawiecki wyraził przekonanie, że Paryż, podobnie jak Warszawa, będzie poszukiwać obszarów łączących oba kraje. Wicepremier podkreślił, że polski rząd prowadził negocjacje w sprawie Caracali w dobrej wierze. - Z ogromną nadzieją że zakończą się pozytywnie i doprowadzą do podniesienia poziomu bezpieczeństwa państwa polskiego,  jak również będą z korzyścią ekonomiczną dla Polski, ale tak się nie stało - stwierdził.

Reklama

Agencje AFP i Reuter poinformowały dziś, że prezydent Francji przełożył przyszłotygodniową wizytę w Polsce. Powodem miała być wtorkowa decyzja naszego rządu o wycofaniu się z zakupu śmigłowców Caracal, produkowanych przez firmę Airbus Helicopters.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy