Reklama

Reklama

Minister Mariusz Błaszczak rezygnuje z zakupu ołtarzy mobilnych

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że decyzją ministra Mariusza Błaszczaka wstrzymano zakup 300 mobilnych ołtarzy polowych. Przetarg na ich zakup ogłosiła 2. Regionalna Baza Logistyczna z Rembertowa. W skład jednego kompletu miały wchodzić m.in. kielich mszalny, patena, krzyż ołtarzowy i para butelek na wino i wodę.

Minister obrony narodowej podjął decyzję o wstrzymaniu postępowania na zakup mobilnych ołtarzy polowych. "Pieniądze, które miały być przeznaczone na ten cel, zostaną wydane na kamery nasobne dla żołnierzy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej" - przekazało za pośrednictwem Twittera MON. 

Przetarg na dostawę 300 kompletów mobilnych ołtarzy polowych z wyposażeniem ogłosiła 2. Regionalna Baza Logistyczna z Rembertowa. Termin składania ofert w przetargu wyznaczono na 25 października bieżącego roku.

300 kompletów. Co miały zawierać?

Jednostka chciała zakupić 300 zestawów sprzętu liturgicznego. W zamówieniu określono, co dokładnie ma wchodzić w skład pełnego kompletu. Były to: kielich mszalny, patena na kielich, puszka tzw. polowa / głęboka patena, krzyż ołtarzowy, dwa świeczniki ołtarzowe, cztery świece parafinowe, dwa klosze szklane bezbarwne, butelki na wino i wodę (po dwa komplety - duże i małe), naczynie na komunikanty, naczynie na hostie, pulpit ołtarzowy, dwa kropidła, naczynia na oleje, obrus ołtarzowy, alba kapłańska, dwa komplety bielizny kielichowej, dwie stuły, w tym jedna w kolorze moro, oraz walizka wraz z rozkładanym stolikiem ołtarzowym i wykończeniem wnętrza.

Reklama

Jak podano w ogłoszeniu o zamówieniu, postępowanie toczy się w procedurze otwartej i przyspieszonej. Do końca 2021 roku żołnierze chcieli zakupić 40 kompletów, a w 2022 - 260. 

Czytaj więcej na: 300 mobilnych ołtarzy dla wojska. Ogłoszono przetarg


Reklama

Reklama

Reklama