Reklama

Reklama

Minister Gowin wstrząśnięty aborcją w szpitalu im. Świętej Rodziny

Jarosław Gowin przyznaje, że jest wstrząśnięty doniesieniami o aborcji w szpitalu im. Świętej Rodziny w Warszawie. Według informacji anonimowych pracowników szpitala po usunięciu ciąży u jednej z kobiet dziecko urodziło się żywe i przez godzinę cierpiało, bo lekarze nie udzielili mu pomocy.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego podczas wizyty w Lublinie powiedział, że jest poruszony tymi informacjami. Jego zdaniem sprawę powinna zbadać prokuratura i sprawdzić, czy w szpitalu nie złamano prawa. Z pewnością złamano natomiast - według Jarosława Gowina - "elementarne normy cywilizacji Zachodu, wspólne dla wszystkich, niezależnie od przekonań religijnych, światopoglądu czy koloru skóry".

Wicepremier ma nadzieję, że ta sytuacja będzie wstrząsem moralnym dla środowisk, które - jak mówił - utożsamiają wolność człowieka z prawem do niszczenia ludzkiego życia.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy