Reklama

Reklama

Miller do Morawieckiego: Proszę choć poczekać do czasu, kiedy umrę

Czy premier Mateusz Morawiecki osobiście negocjował przystąpienie Polski do Unii Europejskiej? Deklarację szefa rządu skomentował były premier Leszek Miller. "Nic Pan nie negocjował" – napisał polityk Sojusz Lewicy Demokratycznej.

W trakcie wiecu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w Sandomierzu premier Mateusz Morawiecki odniósł się do stosunków Polski z Unią Europejską i zapewniał, że jego partia "potrafi negocjować" ze Wspólnotą. "Końcowy wynik tych negocjacji będzie dużo lepszy, niż im się wydaje i niż wszystkim się wydaje. To będzie rozwój dla Polski" - przekonywał.

Jako argument Morawiecki podał swój udział w negocjacjach akcesyjnych. "Ja sam negocjowałem przystąpienie [Polski - przyp. red.]  do Unii Europejskiej 20 lat temu i doskonale wiem, jak w Unii Europejskiej negocjuje się najlepsze transakcje" - zapewniał w Sandomierzu.

Reklama

Do słów Morawieckiego odniósł się na Twitterze były premier Leszek Miller. Przypomnijmy, że to on jako szef rządu SLD podpisał w 2003 roku traktat akcesyjny. Rok później Polska została przyjęta do Unii Europejskiej.

"Premier Morawiecki: 'Ja sam negocjowałem przystąpienie Polski do UE 20 lat temu'. Nic Pan nie negocjował. Proszę choć poczekać do czasu, kiedy umrę" - napisał Miller.

"Z kim negocjował Morawiecki i co?" - to już wpis na Twitterze Leszka Balcerowicza, byłego ministra finansów.

Czy rzeczywiście premier Morawiecki "negocjował przystąpienie do Unii Europejskiej"? W 1998 roku został zastępcą dyrektora Departamentu Negocjacji Akcesyjnych w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. Morawiecki był także członkiem zespołu ministerialnego negocjującego warunki przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w kilku obszarach.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy