Reklama

Reklama

Miliony dolarów dla Polski. Kongres USA zatwierdził pakiet

Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził przekazanie Polsce 288,6 milionów dolarów w ramach Foreign Military Financing - podaje amerykańska ambasada na Twitterze.

Z komunikatu amerykańskiej ambasady w Polsce wynika, że 288,6 milionów dolarów dla naszego kraju to część pakietu Foreign Military Financing.

"Wsparcie ogłoszone przez Sekretarza Blinkena w Kijowie 8 września i czyniące Polskę jednym z największych odbiorców Zagranicznej Pomocy Wojskowej poza Ukrainą, ma na celu wzmocnienie zdolności Polski do odstraszania i obrony przed zwiększonym zagrożeniem ze strony Rosji" - czytamy w dalszej części komunikatu. 

Ambasada USA w Polsce: Zachęcamy do przekazywania wsparcia Ukrainie

"Polska udzieliła nadzwyczajnego wsparcia Ukrainie w obliczu trwającej rosyjskiej inwazji. Fundusze te przyspieszą proces uzupełniania wyposażenia, które Polska zdołała przekazać z własnych zapasów w celu wzmocnienia obrony Ukrainy, takiego jak czołgi" - kontynuuje Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Reklama

"Cały czas zachęcamy kraje do przekazywania Ukrainie pilnie potrzebnego wsparcia, jak również do rozpoczęcia negocjacji kontraktów z firmami obronnymi, w celu możliwie najszybszego uruchomienia produkcji sprzętu dla Ukrainy" - kończy oświadczenie ambasada.

Wcześniej USA informowały, że szykują kolejny pakiet pomocy dla Ukrainy. Z kolei przed miesiącem strona amerykańska podawała, że "od początku tej administracji (czyli od chwili objęcia urzędu przez Joe Bidena - red.)" łączna kwota pomocy USA w zakresie bezpieczeństwa dla Ukrainy, sięga ponad 10,6 mld dolarów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy